نوسان گیر برق

فهرست مطالب

نوسان گیر برق یکی از تجهیزات کاربردی و مهی است که وجود آن در اکثر محیط‌های اداری، تجاری و مسکونی ضروری است.

استفاده از نوسان گیر برق و محافظ ولتاژ جریان می‌تواند تا حد زیادی از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کند و ایمنی و امنیت را در محیط حاکم کند.

اگر شما نیز به دنبال خرید یک نوسان گیر برق مطمئن و با کیفیت هستید، توصیه می‌شود حتما از مجموعه‌ای خرید کنید که به اصالت و کیفیت محصولات آن اعتماد دارید؛ زیرا هر گونه ایرادی در تجهیزات برقی می‌تواند خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی را به همراه داشته باشد.

مجموعه jbh سال‌هاست که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات برقی دانش بنیان فعالیت می‌کند و به کمک تیم فنی خود، ایمن‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات همچون نوسان گیر برق و محافظ ولتاژ تک فاز را تولید و عرضه می‌کند و به منظور جلب رضایت و اعتماد مشتریان تمامی تجهیزات خود را با سه سال گارانتی و تعویض بی قید و شرط ارائه می‌دهد.

به منظور خرید نوسان گیر برق تنها کافی است پس از ورود به سایت jbh  و مراجعه به صفحه محصولات، مدل مد نظر خود را انتخاب کرده و پس از پرداخت وجه منتظر دریافت آن باشید.

در این بین با هر چالشی روبرو شدید تنها کافی است با تیم پشتیبانی و کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کنید.

نوسان گیر برق چیست؟

نوسان گیر برق یک ترانسفورماتور رله‌ای  است که وظیفه اصلی آن تنظیم ولتاژ است؛ بدین صورت که اگر در اثر مشکلات احتمالی جریان برق از حد طبیعی بیشتر یا کمتر شود با قطع جریان امکان برق رسانی به تجهیزات را محدود کرده تا مشکلاتی همچون نیم سوز شدن یا سوختن برای تجهیزات موجود در منزل، محیط کار و یا تجهیزات صنعتی اتفاق نیفتد.

در واقع نوسان گیر برق ساختمان با جلوگیری از وقوع نوسانات احتمالی و پرش ولتاژ طول عمر تجهیزات شما را افزایش می‌دهد.

نوسان گیر برق از یک آداپتور، دیود، خازن و ترموستات تشکیل شده است. این قطعات با اندازه گیری جریان متناوب و مستقیم و  کنترل کردن میزان ولتاژ ورودی به شما کمک می‌کنند تا همیشه تجهیزاتی سالم و بی‌نقص داشته باشید.

با خرید یک نوسان گیر برق خانگی می‌توانید از بروز مشکلات احتمالی برای تجهیزات برقی جلوگیری کنید.

آشنایی با انواع نوسان گیر برق

نوسان گیر برق انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها متناسب با نوع کاربرد و قابلیت‌هایی که دارد در محیط‌ها و موقعیت‌های متفاوتی به کار گرفته می‌شود.

نوسان گیر برق به دو دسته کلی تقسیم می‌شود که در ادامه بیشتر راجع به آن‌ها توضیح خواهیم داد.

نوسان گیر برق خانگی

از نوسان گیرهای خانگی اکثرا برای تجهیزات و لوازم برقی موجود در منزل استفاده می‌شود که پرکاربردترین آن‌ها شامل نوسان گیر برق تلویزیون و نوسان گیر برق کولر گازی است.

نوسان گیر برق خانگی در مقایسه با نوسان گیر برق صنعتی ولتاژ کمتری را ساپورت می‌کند؛ زیرا حداکثر ولتاژ لوازم خانگی نسبت به تجهیزات صنعتی کمتر است.

برای اطلاع از قیمت نوسان گیر خانگی ضمن مراجعه به سایت می‌توانید با تیم مشاوره ارتباط برقرار کنید.

نوسان گیر برق صنعتی

نوسان گیر برق صنعتی تجهیزات را در مقابل انواع ولتاژها و جریانات تک فاز و سه فاز محافظت می‌کند؛ از آنجایی که تجهیزات صنعتی قیمت بالایی دارند با آسیب دیدن آن‌ها خسارات بسیاری بر صاحبان صنایع وارد می‌شود؛ به همین جهت توصیه می‌شود به منظور حفاظت از این تجهیزات گران قیمت حتما از نوسان گیر برق استفاده کنید.

شما می‌توانید انواع نوسان گیر برق، محافظ ولتاژ جریان تک فاز و نوسان گیر برق سه فاز را از مجموعه jbh  تهیه کنید.

نکته: با خرید نوسان گیر برق معمولی تنها می‌توانید از یک دستگاه حفاظت کنید؛ اما اگر یک نوسان گیر برق مرکزی تهیه کنید، می‌توانید با یک دستگاه از تمام تجهیزات موجود حفاظت کنید.

چرا به نوسان گیر برق خانگی احتیاج داریم؟

همانطور که می‌دانید هر ساله به علت نوسانات زیادی که در حوزه افزایش ولتاژ رخ می‌دهد خسارات بسیاری به لوازم برق خانگی وارد می‌شود که گاها باعث خرابی، کاهش طول عمر، از کار افتادن و سوختن تجهیزات می‌شود؛ علاوه بر افزایش ولتاژ فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که خسارات بسیاری را به لوازم برقی وارد می‌کنند. در ادامه برخی از این فاکتورها را بررسی خواهیم کرد.

از کار افتادن ترانس برق

اگر ترانس برق ساختمان از کار بیفتد نوسانات بسیاری بر تنه اصلی سیستم برقی ساختمان وارد می‌شود و همین نکته خسارات فراوانی را به همراه دارد.

استفاده از وسایل برقی پر مصرف

اگر چندین وسیله برقی پرمصرف همچون ماشین لباسشویی و جاروبرقی را همزمان استفاده کنید، کنتور برق دچار ایراداتی شده و نوسانات بسیاری را به همراه دارد.

خیس شدن سیم‌های برق ساختمان

خیس شدن سیم برق و آسیب دیدن آن‌ها نیز موجب افزایش و یا کاهش ولتاژ و جریان می‌شود.

آنچه گفته شد تنها چند عامل مهمی بود که نوسانات برق را به همراه دارد و قطعا موارد دیگری نیز وجود دارد که افزایش فشار شبکه و عوامل طبیعی همچون رعد و برق نیز از جمله آن‌ها است.

حال که با برخی از این عوامل آشنا شدید خوب است بدانید که با خرید یک نوسان گیر برق می‌توانید در صورت بروز هر کدام از عوامل فوق از خسارات جدی جلوگیری کنید.

طریقه نصب نوسان گیر برق

طریقه نصب نوسان گیر برق تک فاز با نوسان گیر برق سه فاز متفاوت است.

در ابتدا مکان دقیق نصب نوسان گیر برق را مشخص کنید. بهترین مکان برای نصب درون جعبه برق و نزدیک به کنتور است. دو عدد پیچ را به فاصله 14 سانتی متر روی دیوار نصب کنید؛ سپس سیم کشی‌های لازم را مطابق با آنچه در ادامه گفته می‌شود، انجام دهید.

سه نوع ترمینال روی نوسان گیر برق وجود دارد که باید به ترتیب هر کدام از آن‌ها را به ورودی فاز، ورودی نول و به سیم ارث متصل کنید.

پس از اتصال هر سیم به ترمینال مورد نظر سیم‌ها را سربندی کرده و به پشت کنتور متصل کنید.

با خرید یک نوسان گیر برق مرکزی می‌توانید تمامی وسایل و تجهیزات موجود در منزل را در برابر افزایش ولتاژ برق محافظت کنید و نیازی نیست که برای هر دستگاه به طور جداگانه یک نوسان گیر تهیه کنید.

نکته: اگر در این حوزه مهارتی ندارید بهتر است به منظور جلوگیری از خسارات جانی شخصا اقدامی انجام ندهید و از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

چه وسایلی به نوسان گیر برق نیاز دارند؟

به طور کلی می‌توان گفت در صورت بروز هرگونه افزایش ولتاژ تمامی تجهیزات از بزرگ تا کوچک دچار آسیب می‌شوند؛ پس بهتر است برای تمامی تجهیزات موجود در منزل و محیط کار از نوسان گیر برق استفاده کنید؛ اما معمولا افراد برای تجهیزات گران قیمت و وسایلی که شبانه روزی به برق متصل هستند نوسان گیر تهیه می‌کنند و نسبت به وسایل ارزان و کم اهمیت توجهی ندارند.

شاید در هنگام خرید مجبور شوید مبلغ بسیاری را برای خرید نوسان گیر اختصاص دهید؛ ولی از این بابت خیالتان آسوده است که هیچ گونه مشکلی نمی‌تواند کارکرد آن‌ها را مختل کند یا سلامت آن‌ها را به خطر بیندازد؛ در نتیجه توصیه می‌شود حتما از نوسان گیر برق استفاده کنید، اینگونه علاوه بر اینکه لوازم خود را در برابر آسیب مصون می‌دارید به مقدار زیادی در هزینه‌های احتمالی صرفه جویی می‌کنید و این نوعی آینده نگری و احتیاط است.

بهترین نوسان گیر برق چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین نوسان گیر برق وسیله‌ای است که علاوه بر اصالت و کیفیت، کارکرد مناسبی داشته باشد و بتواند آنچه در نظر دارید را برآورده کند؛ همچنین دقت و سرعت واکنش بالایی دارد و شما می‌توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که تجهیزات شما را در برابر تمامی نوسانات حفاظت می‌کند.

بهترین نوسان گیر برق باید متناسب با موقعیتی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد؛ به عنوان مثال در مصارف خانگی بیشتر افزایش طول عمر دستگاه و حفاظت حداکثری مدنظر است و در مصارف صنعتی قابلیت نصب شدن نزدیک کنتور مدنظر است.

کارشناسان مجموعه jbh برای اینکه بهترین خرید را تجربه کنید قبل از خرید به شما راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند.

نوشته‌های تازه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟
به بالای صفحه بردن