Search
Close this search box.

محافظ برق مرکزی

تمامی تجهیزات حفاظت الکتریکی JBH که در ادامه به آن اشاره می‌شود برای محافظت از کل تجهیزات ساختمان طراحی و تولید شده‌اند. این محصولات ماهیتی یکسان با محافظ برق مرکزی دارند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای این محصول باشند. این محصولات حفاظتی عبارتند از:

تصویر محافظ ولتاژ جریان تک فاز

محافظ ولتاژ جریان تک فاز

محافظ ولتاژ جریان تک فاز یک نمایشگر و محافظ حرفه‌ای است که تمام تجهیزات برقی را در برابر نوسانات ولتاژ، برق دار شدن نول و اضافه جریان محافظت می‌کند و برای مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی کاربرد بسیاری دارد.

تصویر محافظ ولتاژ جریان سه فاز

محافظ ولتاژ جریان سه فاز

محافظ ولتاژ جریان سه فاز، محافظ برق قابل تنظیم و هوشمندی است که بصورت یکپارچه ۴ محصول محافظ ولتاژ، محافظ جریان، ترانس جریان (CT) و نمایشگر ولتاژ و جریان را در خود جای داده است.

تصویر محافظ ولتاژ جریان JBH

محافظ ولتاژ تک فاز

محافظ ولتاژ تک فاز به کمک 9 پارامتر اصلی تجهیزات برقی شما را در برابر اختلالات شبکه برق و کاهش و افزایش ولتاژ حفظ می‌کند، عمر مکانیکی و الکتریکی این محصول بیش از 100.000 سیکل است و توان مصرفی کمتر از 2 وات دارد.

عواملی همچون رعد و برق، حوادث الکتریکی، بارهای سنگین موتور و حتی روشن یا خاموش شدن چراغ‌ها  می‌تواند موجب ایجاد نوسانات ناگهانی در ولتاژ و جریان برق شود که تمام این موارد خطر آفرین و آسیب‌زا هستند. با نصب یک محافظ برق مرکزی در جعبه فیوز می‌توانید تمامی وسایل الکتریکی و الکترونیکی موجود در ساختمان را در برابر خطرات و آسیب‌های احتمالی ایمن نگاه دارید. با استفاده از این محافظ برق مرکزی دیگر نیازی به خرید جداگانه انواع محافظ برق نخواهید داشت.

JBH به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات نوین در حوزه صنعت برق با تولید محصولاتی همچون ترموستات دیجیتال، محافظ ولتاژ جریان، محافظ برق، چراغ سیگنال و صدها محصول دیگر امنیت و آرامشی بی‌نظیر را به خانه و خانواده شما هدیه می‌کند؛ این مجموعه با در نظر گرفتن سه سال گارانتی تعویض توانسته توجه و اعتماد اکثر مشتریان را به خود معطوف کند.

تصویر انتخاب محافظ برق مرکزی

ارائه انواع محافظ مرکزی برق ساختمان jbh با گارانتی سه ساله

ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش نشان‌دهنده اصالت و کیفیت محصولات یک مجموعه و برند است. به طور معمول تولید کنندگانی که از کیفیت محصولات خود اطمینان دارند خدمات پس از فروش کامل و بی‌نقصی را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند تا بتوانند ضمن جلب رضایت مشتریان اعتماد آنان را نیز به خود معطوف کنند.

jbh تمامی محصولات خود اعم از محافظ برق کل ساختمان را با سه سال گارانتی و تعویض بی قید و شرط ارائه می‌دهد تا بتواند ضمن ارائه خدمات کامل به مشتریان اعتماد مشتریان را نسبت به کیفیت محصولات خود جلب کند.

محافظ برق مرکزی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها متناسب با میزان ولتاژ ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال خرید محافظ مرکزی برق ساختمان هستید بهتر است با انواع نمونه‌های این محصول آشنا شوید و به کمک یک کارشناس ماهر بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ 

انواع محافظ برق کل ساختمان عبارتند از:

برای خرید محافظ برق مرکزی متناسب با ساختمان خود می‌توانید سفارش خود را در سایت ثبت کنید و محصول را در تایم مشخص شده تحویل بگیرید. در صورتی که برای خرید یا عوامل دیگر نیاز به مشاوره تخصصی داشتید می‌توانید با تیم پشتیبانی ارتباط بگیرید و مشاوره تخصصی jbh را دریافت کنید. 

مزایای استفاده از محافظ برق مرکزی JBH

محافظ مرکزی برق ساختمان، محافظ‌هایی مینیاتوری هستند که در بخش ورودی برق در ساختمان‌ها در محلی بین جعبه فیوز مینیاتوری و کنتور برق قرار می‌گیرد و وظیفه حفاظت جامع و کاملِ تمامی لوازم الکتریکی در منزل، فروشگاه، کارگاه، اداره و همچنین انواع الکتروموتور، ماینر، پمپ، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی را بر عهده دارد.

مزایا

تصویر محافظ برق مرکزی

عملکرد محافظ برق مرکزی ساختمان چگونه است؟

تفاوت اصلی و مهم محافظ مرکزی برق با محافظ ولتاژ جریان در نحوه عملکرد آن است. سیستم محافظ برق مرکزی ساختمان به گونه‌ای طراحی شده است که در زمان افت یا افزایش فشار جریان برق، به طور کامل برق ورودی ساختمان را قطع می‌کند. این عملکرد کمک می‌کند که تجهیزات و لوازم برقی که در ساختمان‌ها در حال استفاده متداول است ایمن بمانند و از خطرات سوختگی و خسارت‌های جانی در امان باشند. زمانی که شرایط به حالت عادی برگردد و جریان ولتاژ برق بهبود یابد این رویه ادامه دارد و پس از آن به طور اتوماتیک جریان برق مجدد برقرار می‌شود. عملکرد محافظ برق کل ساختمان وابسته به تجهیزاتی است که درون آن نصب شده است. این تجهیزات شامل سیم فاز، سیم نول، مدارهای آی سی، رله و برد است. وظیفه این تجهیزات این است که پارامترهایی همچون ولتاژ، جریان و شکل موج را اندازه‌گیری کنند و در صورت بروز هرگونه مغایرت به منظور محافظت از وسایل الکتریکی و جلوگیری از خطرات احتمالی جریان برق را قطع کرده و پس از بازگشت به حالت عادی مجدد برق رسانی را ادامه می‌دهد.

حال سوالی که در این لحظه با آن مواجه هستیم این است که محافظ برق مرکزی منزل یا ساختمان چگونه متوجه مغایرت در پارامترها می‌شود؟

شما به عنوان یک کاربر حداقل و حداکثر میزان ولتاژ و جریانی که موجب آسیب به تجهیزات می‌شود را مشخص می‌کنید و در صورتی که جریان از حد تعیین شده تخطی کند، جریان برق قطع و در صورتی که به حالت عادی باز گردد جریان وصل می‌شود. وجود چنین سیستمی از بروز هرگونه خسارات جبران ناپذیر جلوگیری می‌کند و این سیستم در ساختمان‌های مسکونی، برج‌های تجاری و… بسیار پرکاربرد است.

تصویر محافظ برق پاکنتوری

زیر کنتور jbh، برای حفاظت بیشتر وسایل الکترونیکی و الکتریکی ساختمان

نکاتی که حین خرید محافظ مرکزی برق ساختمان باید به آن دقت داشته باشید!

در هنگام خرید محافظ مرکزی برای منزل یا ساختمان باید به عوامل متعددی توجه کنید؛ در ادامه به چند عامل مهم در هنگام خرید اشاره شده است.

یک نکته بسیار مهم که باید قبل از خرید محافظ برق مرکزی به آن دقت داشته باشید این است که تشخیص دهید برق ساختمان شما تک فاز است یا سه فاز؛ سپس آمپراژ کنتور برق را بدست آورید و با توجه به آن محافظ مرکزی برای آپارتمان خریداری کنید؛ به عنوان مثال اگر کنتور شما 25 آمپر است محافظ باید 25 یا 35 باشد. در صورتی که خودتان قادر به انجام این مراحل نیستید می‌توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

بهتر است محافظ برق مرکزی که خریداری می‌کنید مجهز به کلید محافظ جان باشد؛ البته این روزها یافتن چنین محافظی به راحتی امکان پذیر نیست؛ در این صورت اگر موفق به خرید چنین محافظی نشدید نگران نباشید، تنها کافی است به طور جداگانه یک کلید محافظ جان خریداری کنید و آن را در جعبه فیوز نصب کنید.

محافظ‌های کنتاکتوری بخرید؛ زیرا عمر مفید آن‌ها بیشتر از نمونه محافظ‌های عادی است؛ همچنین کنتاکتورها ظرفیت بیشتری برای عبور جریان برق دارند و برای تحمل جریانات بالا ساخته شده‌اند.

در نهایت نکته‌ای که حتما باید آن را مدنظر داشته باشید این است که در صورتی که کنتور برق شما سه فاز است، محافظ برق مرکزی ساختمان هم باید سه فار باشد؛ از این رو محافظ برقی تهیه کنید که مناسب و مطابق با کنتور برق ساختمان‌تان باشد.

تصویر نصب محافظ مرکزی

نحوه نصب محافظ مرکزی برق ساختمان تک فاز

این نکته را در نظر داشته باشید که هرگونه اقدامی که با برق سروکار دارد بسیار خطرناک است و شاید به قیمت جان شما تمام شود؛ پس توصیه می‌شود حتما چنین اقداماتی را از متخصصین این حوزه بخواهید و اگر تخصص و دانشی در این حوزه ندارید لطفا از انجام هر گونه عملیاتی پرهیز کنید؛ زیرا قطعا خسارات جبران ناپذیری خواهد داشت. در ادامه صرفا به صورت خلاصه و تنها برای آشنایی کلی شما با روند نصب محافظ مرکزی تک فاز مطالبی گفته شده که بیشتر برای متخصصین کارایی دارد.

نکات ایمنی هنگام نصب محافظ برق مرکزی

خرید بهترین محافظ مرکزی برق ساختمان از jbh

jbh سال‌هاست که در زمینه تولید محصولات دانش بنیان مانند محافظ برق کل ساختمان فعالیت دارد و در طول تمامی این سال‌ها توانسته است باکیفیت‌ترین تجهیزات برقی را تولید و به بازار عرضه کند. از آنجایی که محافظ مرکزی برق نقش مهمی در تامین امنیت محیط دارد باید در هنگام خرید به اصالت و کیفیت آن توجه داشته باشید؛ زیرا خرید یک محصول تقلبی یا بی‌کیفیت می‌تواند خسارات جانی و مالی بسیاری را به همراه داشته باشد.

مجموعه jbh با توجه به اهمیت محافظ مرکزی آپارتمان تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته است تا بتواند محصولی بی‌نقص و بی‌نظیر را طراحی و عرضه کند.

هدف مجموعه jbh طراحی محصولات انحصاری و متنوع و ارائه خدمات بی‌نقص در زمینه تجهیزات برقی است، میزان رضایت مشتریان ثابت کرده است که jbh توانسته است به این هدف اساسی خود برسد.

تصویر انتخاب محافظ مرکزی

تفاوت محافظ برق مرکزی با چند راهی

برق یکی از مهم‌ترین نیازهای اکثرا صنایع است. با توجه  به خطراتی که در این حوزه وجود دارد رعایت ایمنی و استانداردهای لازم بسیار ضروری است. گاها ممکن است این جریانات نوسان‌هایی داشته باشد که منجر به بروز مشکلات جبران ناپذیر و تحمیل خسارات هنگفت شود. برای جلوگیری از این اتفاقات لازم است که از محافظ‌ برق مرکزی استفاده کنید.

برخی افراد محافظ‌ برق را با چند راهی اشتباه می‌گیرند؛ زیرا این دو وسیله از نظر ظاهری بسیار شبیه بهم هستند؛ اما تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

  • یکی از بارزترین تفاوت‌هایی که این دو با یکدیگر دارند تفاوت ظاهری است.

محافظ برق مرکزی دارای LED‌هایی است که نشان دهنده میزان ولتاژ ورودی است؛ اما در چند راهی این چراغ‌ها وجود ندارد و صرفا چند  پریز برای اتصال چندین وسیله الکتریکی است.

  • محافظ برق از تمامی وسایل الکتریکی شما در برابر نوسانات ولتاژ جلوگیری می‌کند؛ اما چند راهی هیچگونه کنترلی بر روی ولتاژ ورودی ندارد.

عمده تفاوت این دو در عملکرد آن‌هاست زمانی که وسیله الکتریکی را به چند راهی متصل می‌کنید بلافاصله و بدون هیچگونه معطلی جریان برق جاری می‌شود؛ اما زمانی که وسیله الکتریکی خود را به محافظ برق مرکزی متصل می‌کنید تا زمانی که ولتاژ به مقدار ثابت، معین و مطمئنی برسد جریان به وسیله الکتریکی ورود نمی‌کند.

قیمت محافظ مرکزی برق ساختمان

قیمت محافظ برق مرکزی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی همچون کیفیت، کارایی، امکانات و غیره از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که قیمت محافظ مرکزی برق ساختمان را مشخص می‌کنند.

JBH تولید کننده بهترین محافظ مرکزی برق ساختمان است که محصولاتی نوین را با بالاترین تکنولوژی و نوآوری تولید و عرضه می‌کند. این محصولات از بالاترین امنیت برخوردارند؛ به همین دلیل آسایشی بی‌نظیر را برای شما و خانواده‌تان رقم می‌زند.

برای اطلاع از لیست قیمت محافظ مرکزی برق ساختمان به سایت JBH مراجعه کنید.

پشتیبانی فنی

پشتیبانی آنلاین فروشگاه