چراغ سیگنال

نمایش دادن همه 8 نتیجه

قبل از شروع و ارائه توضیحات فنی محصولات، خوب است مفهوم کلی چراغ سیگنال را درک کنید و سپس تفاوت آن را با چراغ سیگنال اندازه گیری بدانید.

به طور کلی چراغ سیگنال دستگاهی است که با نشانه‌های بصری وضعیت عملکرد یک مدار را ارائه می‌دهد و وظیفه آن نشان دادن روشن یا خاموش بودن یک دستگاه و تغییر شرایط سیگنال دهی به وسیله لنزهای رنگی قرمز، سبز، آبی، زرد و سفید است؛ در مقابل چراغ سیگنال اندازه گیری نه تنها وضعیت را نشان می‌دهد بلکه فاکتورهای مختلف را نیز اندازه گیری می‌کند.

چراغ سیگنال اندازه گیری وسیله‌ای است که به کمک آن مقدار پارامترهای ولتاژ، جریان و فرکانس و سایر مولفه های برقی را اندازه گیری می‌کنند. به کمک این تجهیزات اطلاعات کاربردی و مفیدی در حوزه پایش و تعمیر و نگهداری تجهیزات برقی به کاربر، اپراتور، تکنسین و مهندسین برق منتقل می‌شود.

چراغ سیگنال‌های قدیمی فقط وجود برق را نشان می‌داد در حالیکه چراغ سیگنال دیجیتال علاوه بر این، مقدار سیگنال را نیز نشان می‌دهد. چراغ سیگنال‌های دیجیتال JBH دارای ۱۰ تیپ متنوع است؛ این تنوع در قاب (جلو گرد و مربع) و در رنگ (قرمز، زرد، سبز، سفید و آبی) مشاهده می‌شود.

چراغ سیگنال کاربردهای بسیاری دارد و در بخش‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود. چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای چراغ سیگنال عبارتند از:

 • استفاده در تابلوبرق‌های صنعتی تک فاز و سه فاز
 • بهره گیری برای ماشین آلات صنعتی تک فاز و سه فاز
 • استفاده در تجهیزات الکتریکی سیار مانند مولدهای برق
 • استفاده در جعبه فیوز داخلی واحدهای ساختمان

انواع چراغ سیگنال دیجیتال اندازه گیری:

چراغ سیگنال دیجیتال حاصل تلفیق چراغ سیگنال و تجهیزات اندازه گیری است که پارامترهای الکتریکی زیر را اندازه گیری می نمایند:

 • ولتاژ
 • جریان
 • فرکانس 
 • دما 
 • توان الکتریکی
 • کانتر(شمارشگر)
 • تایمر (ساعت کارکرد)

ابعاد فیزیکی:

دقیقا مشابه چراغ سیگنال‌های معمول است که با همان سایز ارائه میشود (با قطر برش 22 میلیمتر).

گارانتی:

محصول چراغ سیگنال اندازه گیری مثل سایر محصولات JBH دارای سه سال گارانتی تعویض بدون قید و شرط هستند.

چراغ سیگنال ساعت کارکرد

 کمپرسوری را در نظر بگیرید که لازم است پس از پشت سر گذاشتن 500 ساعت کارکرد فیلتر هوای آن تمیز و پس از 1000 ساعت تعویض شود. حال می‌توانید با نصب کردن یک چراغ سیگنال بر روی تابلو برق کمپرسور ساعات کارکرد آن را شمارش کنید. اینگونه متوجه خواهید شد که دقیقا چه زمان باید فیلتر هوا را تمیز یا تعویض کنید. این نوع چراغ سیگنال برای دیزل ژنراتورها که نیاز به نگهداری و تعمیرات ادواری دارند نیز بسیار مناسب است.

چراغ سیگنال توان لحظه‌ای

 در مناطقی که به صورت اشتراکی از وسایل استفاده می‌کنند، می‌توان از چراغ سیگنال توان لحظه‌ای استفاده کنید، مثلا سه ماینر داریم که کارکردهای مختلفی دارند. به کمک این چراغ سیگنال می‌توان مشخص کرد هر ماینر چه میزان توان الکتریکی دارد و حدودا باید چه میزان از سهم هزینه برق را پرداخت کند.

چراغ سیگنال ترکیبی

 این چراغ سیگنال میزان ولتاژ و جریان را همزمان نشان می‌دهد و به سیگنال ولت آمپر نیز معروف است.

چراغ سیگنال تریپل

 این چراغ سیگنال ولتاژ، آمپر و فرکانس را اندازه گیری می‌کند. در گذشته به جای اینکه از چراغ سیگنال‌های کوچک استفاده کنند از تجهیزاتی به نام پاورمتر استفاده میشد که بسیار بزرگ و جاگیر بود و هزینه بالایی داشت؛ اما چراغ سیگنال تریپل جدا از اینکه بسیار کوچک است نصب بسیار آسانی نیز دارد.

برای اینکه کاربرد چراغ سیگنال‌های JBH را درک کنید در ادامه چندین مثال کاربردی ارائه دادیم.

 • فرض کنید قرار است عملکرد یک پمپ را بررسی کنید. در صورتی که پمپ با فاصله زیادی از تابلو برق نصب شده باشد به کمک چراغ سیگنال می‌توانید عملکرد آن را ارزیابی کنید. بدین صورت که اگر پمپ روشن باشد و ولتاژ و برق در آن جریان داشته باشد چراغ سبز و اگر خاموش باشد و ولتاژی وجود نداشته باشد چراغ قرمز نمایان خواهد شد و شما می‌توانید از وضعیت آن اطلاع یابید.
 • فرض کنید به علت اضافه جریان یا over current الکترو موتور پمپ شما بیش از حد طبیعی جریان برق مصرف می‌کند و مدار محافظش قطع می‌شود. در این لحظه اگر پمپ شما مجهز به چراغ سیگنال باشد با روشن شدن چراغ قرمز متوجه این مشکل خواهید شد و از بروز سایر ایرادات و یا ایجاد خسارات احتمالی جلوگیری می‌کنید.
 •  امروزه با کمک چراغ سیگنال‌های JBH می‌توانید نوع ولتاژ، نوع ولت متر و حتی مقدار ولتاژ را مشخص می‌کند؛ مثلا به کمک چراغ سیگنال JBH مشخص می‌شود که برق جریانی در تجهیزات شما 220 ولت است یا 110 ولت.
 • به کمک چراغ سیگنال JBH می‌توانید ولتاژ و جریان را به راحتی اندازه گیری کنید. از چراغ سیگنال‌ها می‌توان در محیط‌های مسکونی و برای تجهیزاتی همچون پمپ آب استخر و جکوزی استفاده کرد.
 • هر دستگاهی ولتاژ معینی دارد؛ مثلا تجهیزات تک فاز 220 یا 230 و جریان پمپ استخر باید 3 چهارم آمپر باشه و اگر متوجه شدید که از این حد فراتر رفته می توانید عوامل تاثیر گذار همچون شیر آب، جرم گرفتگی و… را بررسی کنید.

مزایای چراغ سیگنال JBH

به نظر شما تجهیزاتی با این ابعاد کوچک، که هم وظیفه ولت‌متر و هم وظیفه چراغ سیگنال را به خوبی انجام داده چه مزایای دارد؟

 • تجمیع این دو محصول موجب صرفه جویی در هزینه می‌شود.
 •  ابعاد و عمق فریم تابلو برق نسبت به نمونه قدیمی آن مناسب‌تر است. در موارد بسیاری کوچک شدن ابعاد تابلو موجب کاهش هزینه‌ها نیز می‌شود.
 • دقت بالا، زیبایی خیره کننده، کیفیت ظاهری و نمایشی این محصول می تواند بهره وری تابلو برق و ماشین آلات صنعتی شما را دوچندان می‌کند. 

چراغ سیگنال JBH بر چه اساسی دسته بندی می‌شود؟

چراغ سیگنال را می‌توان بر اساس دسته بندی‌های متفاوت به انواع مختلفی تقسیم کرد. چند مورد از مهم‌ترین دسته بندی‌های چراغ سیگنال عبارتند از:

ولتاژ

ولتاژ چراغ سیگنال به ترتیب عبارتند از 24، 48، 110 و 220 ولت.

متناسب با نوع کاربرد و نیاز خود می‌توانید از چراغ سیگنال‌های با ولتاژ متفاوت استفاده کنید.

رنگ

چهار رنگ موجود در چراغ سیگنال‌های دیجیتال عبارتند از: سبز، سفید، قرمز و زرد که هرکدام نشان دهنده یک موضوع خاص است.

قیمت چراغ سیگنال

چراغ سیگنال‌ها انواع متنوعی دارند و هر کدام از آن‌ها کاربرد و خدماتی متفاوتی ارائه می‌دهند. به طور کلی نمی‌توان قیمت واحدی برای چراغ سیگنال اعلام کرد؛ زیرا عوامل متعددی بر قیمت آن‌ها تاثیر می‌گذارند.

نوع کاربرد

همانطور که گفته شد چراغ سیگنال کاربردهای متفاوتی دارد. برخی از آن‌ها که کاربرد مهم‌تری دارند قطعا قیمت بیشتری نیز دارند.

در هنگام خرید چراغ سیگنال حتما به مواردی که در بالا قید شده است دقت کنید.

خدماتی همچون گارانتی و خدمات پس از فروش:

ارائه خدمات مازاد همچون گارانتی می‌تواند بر قیمت نهایی تاثیر بگذارد. داشتن گارانتی برای برخی محصولات از الزامات ضروری است. برخی برندها به سبب ارائه خدمات منحصر به فرد قیمت بیشتری دریافت می‌کنند.

سبد خرید
چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟
به بالای صفحه بردن