کنتاکتور سه فاز

نمایش یک نتیجه

کنتاکتور سه فاز اتومات 63 آمپر یکی از تجهیزات برقی است که وجود آن در هر محیطی ضروری است؛ زیرا می‌تواند از بروز بسیاری از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

مجموعه jbh با تکیه بر مهارت تیم فنی و دانش تخصصی خود در حوزه تولید تجهیزات برقی، ایمن‌ترین محصولات دانش بنیان همچون رله ضربه‌ای، کنتاکتور سه فاز اتومات و کنتاکتور تک فاز را طراحی و عرضه می‌کند.

مهم‌ترین مولفه محصولات jbh ادغام چندین محصول با یکدیگر، مقرون به صرفه بودن، سه سال ضمانت و تعویض بی قید و شرط است.

برای اطلاع از قیمت کنتاکتور سه فاز JBH و مشاهده جزئیات به صفحه محصولات مراجعه کنید و یا از بخش پشتیبانی کمک بگیرید.

مشخصات فنی کنتاکتور سه فاز اتومات

از آنجایی که کنتاکتور سه فاز 63 آمپر کارایی‌های متفاوتی دارد با بررسی مشخصات فنی آن متوجه خواهید شد که محصول خریداری شده تا چه میزان با نیاز شما تطابق دارد و تا چد می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

مشخصات فنی کنتاکتور سه فاز اتومات 63 آمپر به شرح ذیل است.

 

Product Name

Automatic 4P Contactor

Order Code

JRCT-63/40
Type

۴Pole

Control Voltage

۲۲۰VAC

Ue

۲۵۰VAC

Ui۵۰۰VA
Uimp

۲.۵Kv

AC7a Rating Current۶۳A
Operating Temperature

۶۰+ ……۵-

Auxiliary

۱NO 1NC Optional

Switching

۱۰۰.۰۰۰cycle

(IP(Front/Back

۴۰/۲۰

QTY:Per CTN۴PCS
Mounting

DIN Rail 35 mm

کنتاکتور سه فاز چیست؟

کنتاکتور سه فاز در دسته محصولات مربوط به سوئیچینگ قرار می‌گیرد. با استفاده از کنتاکتورهای سه فاز می‌توانید از راه دور امکان قطع و وصل کردن طیف وسیعی از جریان و مدار الکتریکی را فراهم کنید.

این محصول در ابعاد مختلفی تولید می‌شود و شما می‌توانید متناسب با موقعیت مورد نظر از ابعاد مختلف آن استفاده کنید.

از آنجایی که کنتاکتورها نسبت به سایر تجهیزات قوی‌تر عمل می‌کنند؛ بنابراین برای کاربردهای متنوع‌تری همچون خطرات ولتاژ بالا و جلوگیری از سوانح مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

اجزای تشکیل دهنده کنتاکتور سه فاز شامل دو هسته E شکل است که یکی ثابت و دیگری متحرک است. با حرکت هستۀ متحرک، تعدادی کنتاکت باز و بسته می‌شوند.

اجزای یک کنتاکتور سه فاز عبارتند از:

 • ترمینال
 • صفحه فلزی برای نصب قسمت‌های ثابت
 • کنتاکت‌های ثابت و متحرک
 • بوبین کنتاکتور
 • ترمینال‌های ورودی و خروجی
 • سیستم هستۀ آهنی ثابت و متحرک
 • قسمت کنترل جرقه 
 • حامل کنتاکت‌های متحرک

مزایای کنتاکتور سه فاز

کنتاکتور سه فاز JBH  مزایای بسیاری دارد که این مزایا امنیت و کارایی بیشتری را فراهم می‌کند. در ادامه به مهم‌ترین مزایای کنتاکتور سه فاز اتومات اشاره می‌کنیم.

 • صدای قطع و وصل پایین

در محیط‌های غیر صنعتی همچون منازل مسکونی، واحدهای تجاری اداری یکی از چالش‌ها، صدای بلند قطع و وصل کنتاکتورهای سه فاز است. با استفاده از کنتاکتور سه فاز بی صدا JBH این مشکلات برطرف می‌شود.

 • مینیاتوری بودن ابعاد کنتاکتور سه فاز

برای اینکه بتوانید تعداد مناسبی از کنتاکتور به فاز را در تابلو برق نصب کنید به فضای زیادی احتیاج دارد و معمولا با نبود فضای کافی روبرو هستید. کنتاکتورهای تک فاز JBH، به واسطه ابعاد مینیاتوری در فریم‌های کوچک‌تر قرار می‌گیرند که این به منزله یعنی صرفه جویی در هزینه و فضا است.

 

 • استفاده از IP حفاظتی 

در محیط‌های پر از گرد و غبار و آلودگی، یکی از بزرگ‌ترین معضلات بحث تمیزکاری و سرویس کنتاکتورهای سه فاز است؛ ولی کنتاکتور تک فاز JBH با دارا بودن ضریب حفاظتی بالا، اجازه ورود گرد و غبار را نمی‌دهد و طبعا نیاز به سرویس‌های مکرر را مرتفع می‌نماید. این باعث افزایش عمر کنتاکتور، عدم بروز صداهای نامعقول و ممتد از کنتاکتور  و راحتی اپراتور می‌شود.

 • تعداد قطع و وصل بهینه

یکی از پارامترهای مهم در ارزیابی کنتاکتور، تعداد دفعات قطع و وصل است که بیانگر عمر مکانیکی کنتاکتور است. محل اتصال کنتاکت‌های کنتاکتور سه فاز از آلیاژ نقره ساخته شده است که تضمین کننده کیفیت و سوئیچینگ بالاست.

نحوه نصب کنتاکتور سه فاز اتومات

در هنگام نصب کنتاکتور سه فاز اتومات 63 آمپر باید به دو موضوع مهم یعنی فرمان و قدرت توجه داشته باشید و محصول را به گونه‌ای نصب کنید تا به بهترین شکل امکانات خود را ارائه دهد.

نکته: با توجه به اینکه کنتاکتور سه فاز اتوماتیک یکی از تجهیزات برقی خطرناک است، اگر تخصص و مهارت کافی برای نصب آن ندارد بهتر است از کارشناسان خبره که در این حوزه فعالیت دارند کمک بگیرید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

 • فرمان

پایه A1 وA2 برای تغذیه بوبین جهت اعمال فرمان به کنتاکتور است. کاربر با اعمال تغذیه ۲۲۰ ولت جریان متناوب به این دو پایه، کنتاکتور را وصل می‌کند. بدین ترتیب که تیغه‌های قدرت کنتاکتور وصل می‌شود.

 

 • قدرت

پایه‌های 1 تا 8 کنتاکتور سع فاز اتومات، کنتاکت‌های قدرت آن هستند. در کنتاکتور ۴پل JBH، پایه ۱ و ۲ مربوط به پل اول،  پایه‌های ۳ و ۴ مربوط به پل دوم ، پایه‌های ۵ و ۶ مربوط به پل سوم و پایه‌های ۷ و ۸ مربوط به پل چهارم است. این کنتاکتور ۴پل است؛ بدین معنا که اگر کنتاکتور وصل شود، پایه ۱ و ۲ به هم وصل می‌شوند و در این صورت سیگنال پشت پایه ۱عینا به پایه ۲ منتقل می‌شود. این اتفاق برای پایه‌های ۳ و ۴  ، ۵ و ۶ ، ۷ و ۸ هم صادق است. به زبان بسیار ساده‌تر، اگر به پایه‌های A1 وA2 تغذیه ۲۲۰ ولت وصل شود، کلید مجازی بین پایه‌های ۱و۲ و کلید مجازی بین پایه‌های ۳و۴ وصل می‌شود. حال بماند که این کلید مجازی، همان قطعه‌های ثابت و متحرک داخل کنتاکتور است که با کمک یک بوبین و فنر طبق قانون مهم فارادی کار می‌کنند.

نحوه کار کنتاکتور سه فاز 

طرز کار کنتاکتور سه فاز بسیار پیچیده و حرفه‌ای است. در ادامه خلاصه‌ای از آنچه درون کنتاکتور سه فاز اتومات اتفاق می‌افتد را توضیح خواهیم داد.

کنتاکتور سه فاز دارای دو هسته آهنی ثابت و متحرک است. در صورتی که شما یک سیم پیچ را به دور هسته آهنی بپیچید و به ولتاژ 220 ولت متصل کنید هسته آهنی به آهنربا تبدیل می‌شود که درکنتاکتور آن را مدار فرمان یا محرک کنتاکتور می‌نامیم.

در قسمت فوقانی کنتاکتور هسته آهنی دیگری وجود دارد که کنتاکتور قدرت به روی آن نصب می‌شود. این قسمت به هسته متحرک معروف است.

در شرایطی که کنتاکتور خاموش است هسته متحرک فعالیتی ندارد و توسط فنر از هسته ثابت جدا می‌شود؛ اما زمانی که ولتاژ به هسته ثابت وارد شود، هسته ثابت، هسته متحرک را به سمت خود می‌کشد و اتصال برقرار می‌شود.

برای اطلاع از نحوه تست کنتاکتور سه فاز با مشاورین مجموعه JBH ارتباط برقرار کنید تا ضمن اعلام اصول ایمنی راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند؛ اما به طور کلی توصیه می‌شود برای اطلاع از طریقه تست کنتاکتور سه فاز از یک کارشناس خبره و ماهر کمک بگیرید و شخصا اقدامی انجام ندهید.

قیمت کنتاکتور 63 آمپر

قیمت کنتاکتور 63 آمپر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که اصالت، کیفیت، برند و غیره از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه داشته باشید.

از آنجایی که تجهیزات برقی بخشی از امنیت محیط را تامین می‌کنند بهتر است از مجموعه‌های معتبری خرید کنید که محصولات خود را با اصالت کیفیت و اصالت ارائه می‌دهند تا خیالتان از بابت بروز هرگونه سانحه‌ای آسوده باشد. 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید هر چقدر محصول شما با کیفیت‌تر و اصیل‌تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است؛ همچنین برخی برندها به سبب سابقه کاری طولانی که دارند محصولات خود را با قیمت بالاتری عرضه می‌کنند؛ اما JBH  با رعایت انصاف بهترین، باکیفیت‌ترین و ایمن‌ترین محصولات را با قیمتی مناسب ارائه می‌دهد.

سبد خرید
چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟
به بالای صفحه بردن